پروژه ساخت Apple Campus 2 به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود

0
پروژه عظیم دفتر جدید شرکت اپل در کوپرتینو به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود.

به خاطر فرم دایره‌ای و دونات شکل عجیب و غریب این ساختمان عظیم، لقب سفینه فضایی را به‌ آن داده‌اند. در حالی‌که شرکت اپل آن را مقر دوم خود می‌داند و به Apple Campus 2 معروف است.

 

image-62342--88040
به گزارش نوین خبر به نقل از آی تی رسان، این طرح بزرگ توسط شرکت فاستر و همکاران طراحی شد و در پروسه طراحی آن استیو جاز نقش تعیین کننده‌ای داشت. همچنین در جلسات شورای شهر کوپرتینو برای دریافت مجوزهای مورد نیاز ساخت این مجموعه عظیم، استیو جابز شخصا وارد عمل شد و توانست نظر مساعد شهردار و اعضای شورای شهر را جلب کند. اما پس از فوت وی پروژه وارد مراحل ساخت شد و  امید می‌رفت که تا سال ۲۰۱۷ بازگشایی شود.
با توجه به تصاویر ارسالی به جزییات خوبی از طرح و روند پیشرفت ساخت آن دست می‌یابیم. می‌دانیم که این ساختمان انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را تامین خواهد کرد و آن هم به روشی کاملا پاک و از طریق انرژی خورشیدی! تمام سقف این سفینه از پنل‌های خورشیدی پوشیده شده تا ۱۶ مگاوات برق تولید کند.
فضاهای خدماتی با استانداردهای جدید نیز از دیگر ویژگی‌های این دفتر مرکزی است. از پارکینگ مسقف با گنجایش ۱۱ هزار خودرو گرفته تا فضای ورزشی کارمندان به مساحت حدود ۱۰ هزار متر مربع. خبر خوب برای کارمندان شرکت اپل این است که هر دو فضای در نظر گرفته شده تا کنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

 

image-62342--88046
بعد از لذت بردن از خرید و کاربری دیوایس‌ها، حالا اپل به لذت بردن از کار کردن برای کارمندانش می‌اندیشد. کلا فلسفه اپل روی تجربه کاربری است و این اتفاقی است که برای کارمندان آن نیز قرار است بی‌افتد. اینکه در فضایی مملو از درختان و گیاهان سرسبز قدم بزنید و در حالی که قهوه می‌نوشید به بررسی آینده محصولات خود فکر کنید، واقعا بهشتی برای کارکنان خواهد بود.

پاسخ دهید