اگر افراد نیازمند به «جهیزیه» می‌شناسید معرفی کنید

0

مدیر اجرایی طرح آیینه شمعدون گفت: معادل‌هزینه بیش از 1000 جهیزیه تامین شده است و تا کنون بیش از 10 هزار نفر در طرح آینه شمعدون به عنوان “خیر” مشارکت کرده‌اند.

به گزارش نوین خبر به نقل از ایسنا، علیرضا نائینی افزود: گفت‌وگوهای زیادی با خیرین بزرگ در سراسر کشور انجام داده‌ایم و آنها قول‌هایی برای همکاری به ما داده‌اند، امیدواریم تا هفته کرامت (اوایل مردادماه) بخش زیادی از هزینه جهیزیه 75 هزار نوعروس کمیته امداد  تامین شود.

وی درباره تعامل با مجمع خیرین ازدواج گفت: صحبت‌هایی با مجمع خیرین ازدواج کرده‌ایم و آنان از این طرح استقبال کرده‌اند. به عنوان نمونه خیرین استان گلستان پرداخت هزینه  2 هزار جهیزیه و خیرین استان خراسان رضوی 8 هزار جهیزیه را تقبل کرده‌اند.

جهیزیه

نایینی آدرس سایت طرح آیینه و شمعدون را  www.ayeneshamdoon.ir اعلام کرد و افزود: 16 قلم کالای اساسی از جمله یخچال، لباسشویی و اجاق گاز برای جهیزیه‌ها در نظر گرفته شده است که  از تولیدات داخلی، تامین خواهد شد. قرار است پس از تامین هر 7500 جهیزیه، اعطای آن به افراد نیازمند آغاز شود، البته امکان تغییر این رقم وجود دارد.

مدیر اجرایی طرح آیینه شمعدون با بیان اینکه این طرح از اول مردادماه در سطح گسترده‌تری ادامه می‌یابد، گفت: مردم می‌توانند در این مرحله افراد نیازمند جهیزیه را از طریق وب‌سایت طرح آینه شمعدون معرفی کنند؛ علاوه بر آن اجناس نو و استفاده نشده خود را به این طرح اختصاص دهند. همچنین قرار است کاورهایی روی 10  هزار صندوق صدقات کشیده شود و کمک‌هایی که مردم در این صندوق‌ها می‌ریزند در طرح آیینه شمعدون صرف شود. موج دوم طرح آینه شمعدون تا عید غدیر(30 شهریورماه) ادامه می‌یابد.

نائینی در پایان اظهار کرد: قرار است تبلیغات تلویزیونی و برنامه تلویزیونی آینه شمعدون آغاز ‌شود علاوه بر آن فراخوان جشنواره آینه شمعدون اعلام خواهد شد و قرار است برخی نهادها مانند آستان قدس رضوی نیز در طرح مذکور مشارکت کنند.

لازم به ذکر است طرح آینه و شمعدون با هدف تامین جهیزیه 75 هزار نوعروس تحت پوشش کمیته امداد با مشارکت مردم از اواخر ماه مبارک رمضان آغاز شده است.

پاسخ دهید