فیسبوک موفق به ساخت هواپیمای اینترنت‌رسان شد

0

فیسبوک بلاخره پس از دو سال تلاش توانست نخستین هواپیمای بدون سرنشین خود را که با انرژی خورشیدی کار می‌کند به پرواز درآورد.

به گزارش نوین خبر به نقل از ایسنا، این هواپیمای بدون سرنشین که Aquila نامیده می‌شود توانست نخستین پرواز آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد. علاوه بر این در این پرواز همه چیز از سیستم اتوماتیک خلبانی گرفته تا آیرودینامیک و امواج رادیویی مورد آزمایش قرار گرفت.

این هواپیماهای خوردشیدی قادرند بدون نیاز به سوخت‌گیری به مدت سه ماه در آسمان پرواز کرده و اینترنت را به مناطق محروم و دور افتاده برسانند. همچنین این هواپیما قادر است اینترنت را از ارتفاع 182 کیلومتری و تا شعاع 50 کیلومتر در اختیار کاربران قرار دهد. طبق اعلام فیسبوک، این هواپیما برای ارسال اینترنت از فناوری لیزری و سیستم‌های امواج میلی‌متری استفاده می‌کند.

هواپیما

هواپیما

این هواپیما دارای بال‌هایی از جنس فیبر کربن است که استقامت بسیار بالایی در مقایسه با فلز دارد و وزن آن نیز بسیار سبک است. این هواپیما از قابلیت مصرف بهینه انرژی برخوردار است؛ انرژی آن در طول روز از نور خورشید به دست می‌آید و شب‌ها نیز از انرژی ذخیره شده در طول روز استفاده می‌کند.

هواپیما

این شرکت اعلام کرده است که همواره به دنبال راهکاری برای حل مشکل در دسترس نبودن اینترنت در مکان‌های دور افتاده و محروم بوده است. مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک نیز اعلام کرده که قصد دارد تا سال 203 تعداد کاربران فیسبوک را به 5 میلیارد نفر برساند. او بر این باور است که این هواپیماها نقش بسزایی در افزایش تعداد کاربران فیسبوک خواهند داشت.

 

پاسخ دهید