تاتوی هوشمند ام‌آی‌تی و مایکروسافت برای کنترل گجت‌ها

0

فناوری‌های پوشیدنی هر روز به پیشرفت‌های چشمگیری دست می‌یابد. انواع مختلف ساعت‌ها و دستبندهای هوشمند در دسته‌بندی فناوری‌های پوشیدنی قرار می‌گیرند. اما خبر جدید این است که اخیرا محققان مایکروسافت و ام‌آی‌تی موفق به ساخت نوعی تاتوی هوشمند شده‌اند که توسط آن می‌توان انواع گجت‌ها را کنترل کرد.

به گزارش نوین خبر به نقل از خبرآنلاین، تاتوی هوشمند موسوم به DuoSkin، در ظاهر شبیه تاتوهای موقت معمولی است که علاوه بر زیبایی به زودی آینده فناوری‌های پوشیدنی را تغییر خواهد داد.

 تاتوی هوشمند

این تاتو به صورت یک لایه موقت فلزی است که بر روی پوست قرار می‌گیرد و در سه نوع مختلف طراحی شده است؛ اولین نوع قادر به کنترل تلفن همراه و رایانه است و در واقع پوست دست را به یک ترک‌پد یا دکمه برای کلیک تبدیل می‌کند. دومین نوع پوست دست را تبدیل به نوعی نمایشگر کرده و بر اساس میزان دمای بدن رنگ آن تغییر خواهد کرد و سومین نوع در واقع یک ذخیره‌ساز داده است که انواع گوشی‌ها یا ابزار مجهز به NFC می‌توانند داده آن را بخوانند و از آن استفاده کنند.

تاتوی هوشمند

محققان این پروژه اعلام کرده‌اند که ساخت این تاتوی هوشمند بسیار آسان است و از هر نرم‌افزاری گرافیکی می‌توان برای طراحی و ساخت الگوهای متنوع استفاده کرد. این سبب می‌شود که کاربران به استفاده از این گجت جدید ترغیب شوند.

پاسخ دهید